اخبار

تجهیزات فیبر نوری

تجهیزات فیبر نوری :…

✳️ پچ کورد فیبر نوری :

برای اتصال بین پچ پنل فیبر نوری و سوئیچ شبکه از پچ کورد استفاده می کنیم.  پچ کوردها متناسب با فیبر نوری انتخاب شوند برای مثال برای پچ کورد سینگل مود (SM) فیبر سینگل مود و برای پچ کورد مالتی مود  فیبر مالتی مود (MM) استفاده می شود.
پچ کوردها دارای انواع کانکتور می باشند. مانند:  LC و SC و ST و FC
بر حسب کاربرد در برخی پچ کوردها کانکتور های یک سر پچ کورد با سر دیگر متفاوت است، برای مصارف گوناگون مثلا پچ کورد SC به LC و … پچ کوردها معمولاً دارای قابلیت انعطاف بسیار بالایی هستند و به راحتی آسیب نمی بینند. طول این پچ کوردها معمولا 1 ، 2 ، 3 ، 5 و 10 متر می باشد.

✳️ کانکتورهای فیبر نوری :

کانکتور فیبر نوری بر روی فیبر نوری توسط ابزارهای خاص نصب می شود و امکان انتقال داده را به ما می دهد . برخی از انواع این کانکتورها عبارتند از MT – Rj و LC و SC و ST و FC  که به دو گروه مالتی مود و سینگل مود نیز تقسیم می شوند.

✳️ پچ پنل فیبر نوری :

محفظه ای است قابل نصب در رک که اتصالات فیبر نوری را نگهداری می کند.

✳️ پیگتیل فیبر نوری (Pigtail) :

پیگتیل های فیبر نوری در واقع کابل های فیبر نوری هستند که یک سر آن ها کانکتور خورده است و می توانند از طریق این سر مستقیما به دستگاه ها و تجهیزات دیگر متصل شوند و سر دیگر آن که کانکتور نخورده است معمولا فیوژن می شود. در سر این پیگتیل ها می تواند کانکتورهایی از انواع مختلف استفاده شده باشد (مثلا   FC ،LC…) و همچنین این پیگتیل ها در طول های مختلف بسته به نیاز کاربران تهیه می گردند.

✳️ آداپتور فیبر نوری :

آداپتور فیبر نوری واسط بین فیبر نوری که کانکتور بر روی آن نصب شده و پچ کورد فیبر نوری می باشد . این آداپتور عموما داخل پچ پنل مخصوص فیبر قرار می گیرد . و انواع مختلف آن متناسب با نوع کانکتور بصورت 2 پورت Duplex یا تک پورت Simplex وجود دارد .

✳️  دستگاه فیوژن :

دستگاه فیوژن برای اتصال فیبر نوری بکارمی رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *